Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które w sposób naturalny chcą wzmocnić oprawę oczu lub wymodelować kształt brwi. Jeśli szukasz makijażu permanentnego brwi w okolicach Warszawy i Grodziska Mazowieckiego, zapraszamy do Long Time Beauty w Pruszkowie. Chciałabyś, aby Twoje spojrzenie było bardziej uwydatnione, a tęczówka podkreślona? A może marzysz o tym, aby Twoja twarz przybrała charakterystyczny wyraz? Trwały makijaż spełni Twoje oczekiwania. To doskonała recepta również dla kobiet chcących odzyskać naturalny wygląd po chorobie, operacjach czy oparzeniach.

Zatrzymaj swoje piękno na dłużej z Long Time Beauty

efekty zabiegu makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny  jest formą tatuażu kosmetycznego, który wykonuje się poprzez wprowadzenie pigmentu w powierzchniowe warstwy skóry. Podczas tego procesu stosuje się barwniki oparte na naturalnym składzie. Są więc metabolicznie obojętne i hipoalergiczne. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest makijaż permanentny brwi, stanowiący idealne rozwiązanie dla zagęszczenia i poprawienia ich kształtu. Najbardziej powszechną metodą w tym przypadku jest pigmentacja kształtu łuku w formie cienia. Tradycyjnie stosowany jest jeden kolor, jednak coraz bardziej popularne stają się brwi ombre. W celu ich uzyskania stosuje się kilka kolorów barwnika, by osiągnąć naturalny i trójwymiarowy efekt. Tego typu cieniowanie różni się od klasycznej pigmentacji, ponieważ brwi permanentne po tym zabiegu nie są jednolite, ale odpowiednio wycieniowane, by możliwie najbardziej przypominały naturalne brwi. Brew podkolorowana tą techniką jest jaśniejsza u nasady, natomiast bardziej nasycona przy końcówce. Permanentne brwi to alternatywa dla tradycyjnego makijażu, zapewniająca idealny wygląd o każdej porze dnia i niezależnie od pogody.

Korekcja makijażu permanentnego w każdej chwili

W naszym salonie nie tylko oferujemy wykonanie makijażu, ale także jego korekcję. Nie musisz od razu laserowo usuwać efektów zabiegu, jeśli nie jesteś z niego zadowolona. Wystarczy, że umówisz się na konsultację, a nasza linergistka oceni możliwość pigmentacji naprawczej i dzięki barwnikom kamuflującym zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Wiele osób nie decyduje się na trwały makijaż, ponieważ obawia się bólu związanego z nakłuwaniem. W Long Time Beauty w Pruszkowie stosujemy najwyższej klasy środki znieczulające, które w efekcie zapewniają maksymalny komfort i pozwalają prawie całkowicie zniwelować nieprzyjemne odczucia. Dodatkowo gabinet kosmetologiczny, w którym odbywa się zabieg został wyposażony w nowoczesne urządzenia, gwarantujące bezpieczeństwo i higienę dla każdej pacjentki.

Jak zadbać o długotrwały efekt makijażu permanentnego?

Na pytanie, jak trwały jest makijaż permanentny nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Utrzymuje się on co do zasady od kilku miesięcy do kilku lat. Skąd taka rozpiętość czasowa? W pierwszej kolejności na jakość i długość trwania makijażu wpływa metoda jego wykonania. W każdej z nich stosowane są różne urządzenia oraz rodzaje barwników. Dodatkowo pigment wprowadzany jest na inną głębokość skóry - płytkie wprowadzenie zagwarantuje naturalny wygląd, a zarazem krótki czas utrzymania się, natomiast głęboka pigmentacja koloru sprawi, że utrzyma się on bardzo długo (czasem może nawet nigdy nie zniknąć).

W naszym salonie stosujemy najlepszej jakości barwniki, które również decydują o długości utrzymania się makijażu. Musisz jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości kolory z czasem zblakną. O czasie utrzymania się długotrwałego makijażu decyduje także taki czynnik jak kontakt ze słońcem - duża dawka kąpieli słonecznych przesusza skórę, powodując jej łuszczenie się, co skraca trwałość make up-u. Na zachowanie pigmentu w skórze, zwłaszcza zaraz po zabiegu, może wpływać również promieniowanie UV. Z tego względu linergistki zalecają, aby przez miesiąc unikać słońca i solarium. W celu wzmożonej ochrony dobrze jest także nakładać kremy z filtrem.

Co ważne, trwały makijaż u każdej z osób utrzymuje się inaczej, na co wpływają także przyjmowane lekarstwa oraz przebyte choroby. Zanika stopniowo i jeśli go nie odświeżasz, musisz liczyć się z tym, że jego ślady będą widoczne krócej niż kilka lat.

Aby wyraziste brwi były widoczne jak najdłużej, trzeba zachować ostrożność. Co najmniej przez 24 h od zabiegu nie należy nakładać kosmetyków na wskazane obszary. Do 7 dni lepiej nie stosować środków drażniących, przez 2 tygodnie nie korzystać z basenu oraz nie wystawiać się na zimne powietrze. Ponadto przez 4 tygodnie nie należy korzystać z solarium oraz sauny. Warto również pamiętać o tym, by w tym czasie nie nakładać odżywek na porost brwi oraz nie wykonywać henny. Ważne, aby do pielęgnacji stosować tylko produkty ustalone z linergistką.

Jeśli do tej pory zastanawiałaś się, czy warto skorzystać z makijażu permanentnego brwi – nie wahaj się dłużej. Przygotowanie takiego make up-u jest całkowicie bezpieczne, a zarazem gwarantuje niezwykle estetyczny i długotrwały efekt. Od tej pory nie będziesz musiała poświęcać dużo czasu na codzienny makijaż brwi! Utrwal swoje piękno z salonem kosmetycznym Long Time Beauty w Pruszkowie.